03 Sep RUPERT | Menininke, ką tai reiškia?

Suvokti gerą kūrybą nelengva. Kiekvienam įbridusiam į nepažįstamus meno pasaulio vandenis yra tekę susigūžti, prasmingai pasiglostyti pasmakrę, nutaisyti mąstytojo išraišką, ar sprukti iš galerijos, kurioje „gero meno senai nebeliko“. „Ką visa tai reiškia? Kokia to prasmė? Ką autorius tuo nori pasakyti?“ – klausimai, kylantys šiuolaikinio meno parodų lankytojams, kuriuos išsakyti garsiai vis dėlto dažnai būna nejauku. Akivaizdu, kad dialogas būtinas.

 

Rugsėjo 3 dieną, 18.00 valandą, kviečiame į dviejų kartų dailininkų, Sigitos Morkūnaitės ir Raimondo Gailiūno, pokalbį kūrybinių industrijų centre „Pakrantė“. Apie tapybą, įkvėpimo šaltinius, ir kūrybos metamus iššūkius menininkus kalbins kuratorė Vilma Mačianskaitė.

 

2013 m. Raimondas Gailiūnas ARTVILNIUS’13 meno kritikų ir žurnalistų komisijos buvo išrinktas geriausiu Lietuvos menininku. Tapytojo darbai rėkia spalvomis ir pribloškia žiūrovą pulsuojančia energija. Išdrįsę nerti į dailininko kuriamą spalvų ir siužetų pasaulį, nelieka abejingi.
Gabiausia Raimondo Gailiūno mokinė Sigita Morkūnaitė, jau ketvirtus metus studijuoja tapybą Glazgo Dailės akademijoje (Glasgow School of Art). Sigitos darbuose vyraujantis misticizmas, perfekcionistinė, preciziška technika, bei tapybos darbus papildantys filosofiniai esė kelia nuostabą jos dėstytojams ir artimiesiems. Mokytojo ir mokinės pokalbis renginio klausytojams suteiks progą apmąstyti meno keliamas problemas ir pažvelgit į jas iš nevienalytės kūrėjų perspektyvos.