16 Jul RUPERT | Laure Prouvost parodos ir požeminis paviljono „Aš po žeme“ atidarymas

Laure Prouvost parodos ir požeminis paviljono „Aš po žeme“ atidarymas

 

Liepos 16 d. 18 val atidaroma šiuolaikinės prancūzų-britų menininkės Laure Prouvost paroda ir požeminis paviljonas „Aš po žeme“ (angl. Burrow me). 2013 m. L. Prouvost buvo įteiktas prestižinis Turnerio prizas, kasmet skiriamas geriausiems Didžiosios Britanijos kūrėjams, dirbantiems vizualiųjų menų srityje. 2011 metais ji buvo apdovanota kitu itin svarbiu meno prizu – „Max Mara Art Prize for Women“, skiriamu šiuolaikinio meno kūrėjoms.

 

Ambicingą menininkės projektą sudaro dvi dalys. Viena jų – architektų Onos Lozuraitytės ir Petro Išoros suprojektuotas požeminis tunelis, skirtas filmo Burrow Me prezentacijai ir peržiūroms, kita – galerijos erdvei sukurta unikali atmosferiška instaliacija su originaliais menininkės kūriniais, sukurtais specialiai šiai parodai. Filme, supriešindama pasakotojo ir stebėtojo santykį, menininkė kuria pasaulį, kuriame veikia žiūrovo vaizduotė. Tikėtina tampa neįtikėtina, o neįtikėtina – tikėtina. Filmui dedikuota „ola“ (burrow) leis žiūrovui visapusiškai pasinerti į kūrinio kontekstą – sujungdama filmo erdvę su instaliacijos erdve, menininkė suteiks žiūrovams galimybę pabuvoti apsukriai surežisuotoje aplinkoje, požeminiame kino teatre. Savo filmais ir instaliacijomis L. Prouvost siekia atkreipti žiūrovų dėmesį į kasdieniškas ir nuspėjamas kalbos, vaizdo ir pasaulio suvokimo reikšmes. Sparčiai judančių vaizdų, nurodomųjų tekstų, bei garso intarpų pagalba manipuliuodama jutimais, menininkė tiesiogiai kreipiasi į žiūrovą ir suteikia jam išskirtinę fizinę patirtį.

 

Kuratorė: Justė Jonutytė

Architektai: Ona Lozuraitytė ir Petras Išora

Asistuojanti kuratorė: Maya Tounta

Pagrindiniai rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Lewben Art Foundation

Rėmėjas: Augalų centras “Multiflora”

Partneriai: Prancūzų institutas Lietuvoje, Lietuvos kultūros ministerija, MOT International Brussels & London, Vilniaus miesto savivaldybė

Spaudos partneriai: LRT Kultūra, Artnews.lt, Moteris, Lamų Slėnis

Asistentai: Ciaran Wood ir Paulius Andriuškevičius

Inspiracija teksto įžangai: Neringa Černiauskaitė

Dizainas: Goda Budvytytė

 

Parodą galima apžiūrėti: liepos 17 – rugsėjo 6 d., 2015 m. trečiadieniais ir ketvirtadieniais (12:00 – 17:00), penktadieniais (12:00 – 19:00), šeštadieniais ir sekmadieniais (12:00 – 17:00).