APIE

Puikiai išspręstas architektūros rebusas. Meninė idėja – virtusi kūnu. Tai – atokiau nuo miesto šurmulio, iš vienos pusės globojamas Valakampių miško, iš kitos – gaubiamas Neries vingio, – įsikūręs kūrybinių industrijų centras Pakrantė. Išskirtinė šio modernaus pastato vieta suteikia kūrėjams galimybę atitrūkti nuo miesto ritmo diktuojamų rūpesčių, dirbti ir kurti jaukioje ir patogioje aplinkoje. Darbas Pakrantėje tampa poilsiu, o poilsis – produktyviu darbu.


Nuosaikus, funkcionalus ir stilingas Pakrantės interjeras reflektuoja šiuolaikišką čia įsikūrusių kūrybinių industrijų, organizacijų ir individualių asmenų požiūrį į kūrybą. Tuo pat metu, mobilios ir lengvos, darbui bei socializacijai skirtos, namo erdvės suteikia galimybę nevaržomai judėti, bendrauti ir kurti. Pakrantėje nerasite biurų – čia nereikia formalių rūbų ir visi vieni kitus pažįsta. Bendravimas, bendradarbiavimas ir saviraiškos laisvė namo gyventojams padeda įgyvendinti originalius šiuolaikinio meno, dizaino, leidybos ir kitus projektus.

Gyvenimas Pakrantėje niekada nestovi vietoje: Pakrantės bendruomenės susitikimai ir paskaitos pristato aktualias kūrybos praktikas, lavina vizualiosios kalbos pojūtį ir gilina meno žinias, o čia pat esanti galerija leidžia mėgautis profesionaliai organizuojamais renginiais ir tarptautiniu mąstu pripažintų menininkų kūrybos teikiamomis patirtimis. Bendrystės (co-working’o) bendruomenės dalyviai vysto individualius projektus, o kūrybinių platformų komandos realizuoja modernias kultūros idėjas.
O ir pati Pakrantės reikšmė yra tarytum užuovėja ar saugus uostas kūrybos ir verslo pasaulyje. Tai – vieta, kurioje gyvena Mūzos…

ARCHITEKTŪRA

Modernaus dizaino ir draugišką gamtai pastatą sukūrė architekto Audriaus Ambraso biuras. Kurortinė, jauki aplinka ir meno kūrimo paslaptingumas buvo pagrindinės inspiracijos pastato architektūrai. Medžio apdaila vizualiai maskuoja pastatą pušyne, o vienintelė anga akliname pagrindiniame fasade masina lankytoją tarsi pro rakto skylutę pažvelgti į menininkų pasaulį.

 

Pirmame aukšte: galerija, skaitykla, susitikimų kambarys ir administracijos patalpos. Cokoliniame aukšte – bendruomeninė erdvė (angl. Coworking). Antrame aukšte išdėstytos dviejų tipų kūrybinių industrijų verslo atstovų ir menininkų rezidencijos: su lauko terasomis arba su antresolėmis viduje. Iš antro aukšto koridoriaus atvirais laiptais akimirksniu galima nusileisti tiesiai į Valakampių lankas. Pastato baldai (sukurti dizainerių Naurio Kalinausko ir Dalios Mauricaitės) korektiškai pratęsia lakoniškos architektūros mintį interjere ir tiek medžiagiškai, tiek plastine kalba, darniai suskamba bendroje stilistinėje visumoje.

 

Ir taip diena iš dienos pastatas gyvena savo miško gyvenimą, būdamas draugiškas gamtinei aplinkai, o bendruomenės nariai kasdien kuria harmoningoje aplinkoje. Taip jie kaskart sukuria vis stipresnį bendruomeninį ryšį, išliekamumą ir įprasmina kūrėjo ir gamtos santykį.